Wydaje się być obiecującym ze względu na jego potencjalnie wysoką efektywność. Czy jednak faktycznie sprawdzi się wobec skali wyzwania, to wymaga przeprowadzenia odpowiednich badań – zaznacza naukowiec PK. Eksperci Politechniki Krakowskiej wizytowali obiekty jądrowe w Japonii. Studyjna wizyta z udziałem przedstawicieli kilku czołowych polskich uczelni technicznych to element współpracy w ramach porozumienia na rzecz kształcenia kadr w obszarze energetyki jądrowej. Politechnika Krakowska przystąpiła do niego w maju br. Od nowego roku akademickiego uczelnia uruchomi specjalność energetyka jądrowa na studiach II stopnia na kierunku energetyka.
- – Opracowane przez nas substancje będą miały zdolność do jednoczesnego oddziaływania na oba te białka, co może prowadzić do synergistycznego efektu, czyli wzajemnego wzmocnienia działania.
- Ministerstwo Edukacji i Nauki rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu w ramach programu „Perły nauki”.
- Wykorzystywany do przeprowadzania badań związanych z oznaczaniem zawartości dioksyn.
- W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowało się 111 wolontariuszy.
- Krzysztof Radzicki aktualizacja wiedzy na stałe musi być wpisana w ich profesję, bo skala wyzwań w branży hydroinżynierii będzie coraz większa.
CZAS NOWYCH SZANS – rozmowa z prof. Andrzejem Szaratą, rektorem Politechniki Krakowskiej
To także współautor wielu wniosków racjonalizatorskich, usprawniających pracę przewozową. Projektował część pomieszczeń i nadzorował prace budowlane na nowo otwartym Dworcu Głównym w Krakowie. Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierciŚp. Śmierć JM Rektora to ogromna strata dla nas wszystkich. Był on nie tylko wspaniałym liderem akademickim, ale również wspaniałym człowiekiem, którego życzliwość, wiedza i pasja dotknęły wiele osób.Pragniemy wyrazić nasze głębokie kondolencje i podzielić ból z rodziną i bliskimi rektora.
PK podpisała umowę dotyczącą polsko-chińskiej Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej
Gala Dnia Budowlanych była okazją do wręczenia statuetek Małopolski Inżynier Budownictwa 2022. Laureatami zostali absolwenci Politechniki Krakowskiej, którzy w swojej praktyce zawodowej osiągnęli znaczne sukcesy w ważnych dla regionu i miasta inwestycjach. 7 października w Operze Krakowskiej odbył się Dzień Budowlanych, będący okazją do uhonorowania wysiłku i zaangażowania osób zasłużonych dla branży budowlanej, wśród których nie mogło zabraknąć inżynierów budownictwa związanych z Politechniką Krakowską. Uroczystość w operze została zorganizowana przez Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie.
Wkrótce toaleta z tego typu udogodnieniami powstanie na kampusie przy ul. Pamiętajmy, że Politechnika Krakowska jako instytucja świadoma koncepcji work-life balance, dba także o starsze dzieci pracowników. Uczelnia aplikacja plinko opinie organizuje dla nich różne atrakcje, m.in. Z okazji Dnia Dziecka czy Mikołajek. Rodzice mogą skorzystać z tańszych biletów do Energylandii i teatrów. W miesiącach letnich realizowane są półkolonie – spore ułatwienie dla rodziców w czasie trwania wakacji szkolnych, a dla dzieci ciekawy sposób na spędzanie czasu wolnego.
Będą się dzielić swoim potencjałem i współpracować. WAT i PK podpisały umowę
Baterie, akumulatory oraz magazyny energii składają się w dużej mierze z anody wykonanej z grafitu. Światowego grafitu pochodziło z Chin, lecz obecnie poszukuje się alternatywnych metod jego otrzymywania. Stosowane metody syntezy nanostruktur węglowych opierają się na procesach wysokotemperaturowych, jednak uwzględniając zasady Zielonej Chemii dąży się do obniżenia energochłonności procesów poprzez ich katalizę. W projekcie uwzględniłam zastosowanie biomasy odpadowej jako prekursora węglowego do produkcji zielonego grafitu – tłumaczy mgr inż. Działania podjęte ostatnio w pobliżu terenu Osiedla Akademickiego wpisują się w szerszy zakres prac, które mają zwiększyć komfort pobytu studentów w akademikach i na kampusach Politechniki Krakowskiej.
Orkiestra oprócz nagród zdobytych na festiwalach muzycznych posiada także wiele wyróżnień za swój dorobek artystyczny czy wkład w kulturę przyznanych przez różne gremia. Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski, Medal „Kraków 2000” czy Medal KDK za osiągnięcia artystyczne. W roku 2018, świętująca wówczas jubileusz trzydziestolecia Orkiestra otrzymała nagrodę „Polonia Minor”, która przyznawana jest przez samorząd województwa małopolskiego za budowanie potencjału kulturalnego oraz wytrwałą pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Nabór do pierwszej edycji studiów już trwa (zgłoszenia w trybie ciągłym).